Ile kosztują skoki spadochronowe?

Teraz skakanie ze spadochronem wcale nie jest wyjątkowo dużym wydatkiem. Wielu osobom wydaje się, że to nieosiągalna dla nich rozrywka – gdy marzysz od dawna o skoku, wtedy sprawdź ceny już teraz – zaskoczysz się, że mogą być takie niskie!

W ostatnim czasie popularność skoków spadochronowych znacznie wzrosła. To głównie za sprawą konkurujących ze sobą szkół spadochronowych, dlatego klienci mogą przebierać w atrakcyjnych cenowo ofertach. Ile z związku z tym trzeba będzie zapłacić za skok?

Ceny skoków tandemowych

Cieszące się teraz największym powodzeniem skoki tandemowe to wydatek rzędu 500-1000 złotych. Od czego dokładnie zależy cena? To kilka czynników, między innymi:

  • polityka cenowa szkoły spadochronowej
  • wysokość skoku tandemowego – skok z 4000 metrów jest droższy od tego z 3000 metrów
  • dodatkowa obsługa – nagrywanie skoku
  • promocje – można otrzymać obniżkę przy większej liczbie uczestników skoków, jako prezent urodzinowy od szkoły
  • spadochronowych czy też obniżki obowiązują w określonych dniach tygodnia

Zatem za najtańszą wersję skoku, czyli z 3000 metrów i bez rejestracji trzeba będzie zapłacić około 500-600 złotych zależnie od szkoły. Za skok z 4000 metrów trzeba z kolei uiścić należność około 700-800 złotych. Za rejestrację dodać należy około 250 złotych.

Ceny szkoleń AFF

Za szkolenia AFF trzeba zapłacić już więcej, ponieważ włączają one naukę teoretyczną i praktyczną składającą się z około 7 skoków spadochronowych.

Ceny to około 4000-5000 złotych. Więcej trzeba będzie zapłacić za kurs ekspresowy, czyli weekendowy, który odbywa się w trzy dni. Mniej zapłaci się za kurs minimalny czy startowy, który nie włącza wszystkich skoków spadochronowych – można zapłacić za niego około 1000 złotych, a potem należy dokupić skoki wtedy, gdy ma się na to czas. Cena skoku z 2 instruktorami to około 750 złotych, z jednym instruktorem – około 550 złotych. Trzeba też wykupić ubezpieczenie OC, którego koszt to około 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>