Jak ubrać się na skok spadochronowy?

Do tego, aby skoczyć ze spadochronem, nie trzeba specjalnego przygotowania – są w końcu skoki tandemowe. Można także bez problemu wykupić szkolenie AFF, dzięki któremu odbywa się przyspieszone lekcje teoretyczne i praktyczne dotyczące swobodnego spadania ze spadochronem. Oferty tego rodzaju dostępne są teraz w wielu szkołach spadochronowych na terenie Polski.

Aby skoczyć z spadochronem, trzeba jednak posiadać właściwy ubiór. Nie musi być to jednak od razu profesjonalny kombinezon i kask. W co zatem należy ubrać się na skok spadochronowy?

cliff-456699_1280

Ubiór na skok tandemowy

W przypadku skoku tandemowego uczestnik otrzymuje niezbędne wyposażenie na miejscu. To przede wszystkim gogle, które mają za zadanie chronić oczy, a także kombinezon, jeżeli jest on potrzebny, na przykład wtedy, gdy temperatura jest niższa. Można skakać też w swoich zwykłych ubraniach, jeżeli warunki na to pozwalają. Najlepiej założyć sportowe spodnie lub inne, które nie będą krępowały ruchów, koszulkę, dopasowaną kurtkę sportową. Jeżeli chodzi o obuwie, to polecane jest sznurowane obuwie sportowe – innego rodzaju buty mogą po prostu odlecieć w przestworza podczas skoku. Można skakać też na boso.

Kiedy kupić kombinezon?

Profesjonaliści mają już specjalne kombinezony spadochroniarskie i kaski, dlatego jeżeli planuje się związanie swojej przyszłości ze skokami, wtedy warto pomyśleć o zakupie takiego ubrania tylko dla siebie. Kombinezony i innego rodzaju akcesoria można kupić w sklepach spadochronowych, także w internecie. Ceny są dość duże, ponieważ za cały kombinezon trzeba zapłacić ponad 1500 złotych, jednak wystarcza on nawet na kilkaset skoków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>