Skoki spadochronowe – teraz dla każdego

Zawsze wydawało ci się, że takie rozrywki jak skakanie ze spadochronem nie są dla ciebie? Wielu ludzi uważa, że ze skoków mogą korzystać tylko przeszkolone osoby, które mają doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Jednak nic bardziej mylnego. Teraz ze skoków może korzystać każdy – wystarczy zapisać się na skok tandemowy!

parachute-114368_1280

Czym jest skok w tandemie?

Skoki tandemowe nie są wcale nowością, ale dopiero od niedawna stały się w Polsce tak popularne. Teraz w ofercie mają je liczne szkoły spadochronowe, dlatego z ich dostępnością nie ma żadnego problemu. Skoki w tandemie, jak wskazuje na to ich nazwa, polegają na tym, że skaczą dwie osoby – jedną z nich jest kompetentny i przeszkolony instruktor, drugą jest uczestnik, który nie musi posiadać żadnego wcześniejszego przygotowania.

Instruktor i uczestnik spięci są specjalną uprzężą – instruktor u góry i to na jego plecach znajduje się spadochron, uczestnik natomiast na dole. Skok odbywa się z samolotu na wysokości 3000 lub 4000 metrów – od wysokości zależny jest czas swobodnego spadania, a potem na określonym pułapie otwiera się czasza spadochronu i następuje opadanie aż do lądowania na trawiastej płycie lotniska.

Kto może skoczyć?

Dużym plusem skoków tandemowych jest to, że są one dostępne praktycznie dla każdego. Nie trzeba mieć zaświadczeń lekarskich, zapisywać się na wcześniejsze szkolenia, nie trzeba też mieć specjalnej kondycji.

Oczywiście, są przeciwwskazania, a wśród nich znajdują się głównie takie jak: ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, uszkodzenia kręgosłupa.

Gdzie skakać i ile to kosztuje?

Skoki tandemowe organizowane są na obszarze całej Polski na przystosowanych do tego lotniskach, na przykład w Kruszynie pod Włocławkiem, w Kamieniu Śląskim koło Opola czy też w Przasnyszu niedaleko Warszawy.

Ceny uzależnione są od rodzaju skoku – ten z 3000 metrów to wydatek około 500 złotych, ten z 4000 metrów – około 700 złotych. Dodatkowo dopłacić trzeba za rejestrację skoku kamerą – to około 250 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>